• Út. Srp 16th, 2022

Vzniká jedna z deseti největších aerolinek. Korean Air kupuje konkurenta

Lis 16, 2020 ,
Stránka navštívena: 668
0 0
Doba čtení příspěvku:58 Sekund

Vzniká jedna z deseti největších aerolinek. Jihokorejský dopravce Korean Air kupuje v přepočtu za 36 miliard korun konkurenta Asiana Airlines. Firma se tím snaží řešit problémy, které odvětví přinesla koronavirová krize.

Jihokorejské aerolinky Korean Air převezmou za 1,8 bilionu wonů (36 miliard korun) zadluženého domácího rivala Asiana Airlines. Jihokorejská letecká jednička to uvedla ve svém pondělním sdělení s tím, že se tak dostane mezi deset největších leteckých společností na světě. Je to největší přeskupení sil v jihokorejském letectví od založení Asiany před olympijskými hrami v roce 1988 a první velké sloučení aerolinek od začátku koronavirové pandemie.

Korean Air hodlá krok financovat vydáním nových akcií za 2,5 bilionu wonů v příštím roce. Vznikne tak národní dopravce, který bude obsluhovat zhruba 60 procent mezinárodních spojů. Smlouvu ještě musí schválit dozorčí orgány.

Pro Asianu, která je jihokorejskou leteckou dvojkou, dohoda představuje záchranu poté, co se z jednání o jejím nákupu stáhl největší akcionář – společnost Kumho Industrial. Od září firma přežívala díky peněžní injekci od Korejské rozvojové banky (KDB).

Spojení má oběma leteckým společnostem pomoci vyhnout se osudu mnohých jiných světových aerolinek, které se kvůli koronavirovým leteckým omezením, uzavřeným hranicím a poklesu poptávky blíží bankrotu.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  United Airlines zahájí první nepřetržitou linku mezi Washingtonem DC a Kapským Městem