Kvůli úniku plynu a požáru ve výkopu dnes po poledni policie uzavřela pro dopravu i chodce oblast křižovatky Klapkovy a Střelniční ulice v Praze 8. Výbuch nehrozí, oheň je pod kontrolou, řekl ČTK policejní mluvčí Jan Rybanský. Plynaři pracují na opravě poškozeného plynovodu. Jak dlouho práce potrvají, mluvčí společnosti Pražská plynárenská Miroslav Vránek nedokázal odhadnout.
O poškození plynového rozvodu při výkopových pracích byla policie informována kolem 12:00 přes linku 158. Na místě jsou spolu s plynaři všechny složky integrovaného záchranného systému. V okolí místa, kde plyn hoří, byl vytyčen zhruba 50metrový ochranný prostor, doplnil mluvčí policie. Událost podle něj omezila tramvajovou dopravu v Zenklově i Střelniční ulici. Metro jezdí v oblasti bez omezení, uvedl Rybanský.
Mluvčí Pražské plynárenské Vránek ČTK řekl, že plynovod u křižovatky Klapkovy a Střelniční ulice poškodila cizí firma při zemních pracích a plyn se vznítil při práci s rozbrušovačkou. Plynaři nyní kopou u místa poškození pomocné jámy, aby mohli plynovod takzvaně zaškrtit a opravit.
Hasiči na twitteru uvedli, že jsou na místě v záloze, protože “pokud probíhá hoření plynu, je to s ohledem na situaci bezpečnější”.
Foto: ČTK
ČTK
Author: ČTK

By ČTK