• 04/07/2022 02:14

Škoda Transportation vyrobí vlaky pro Lotyšsko

Stránka navštívena: 185
0 0
Doba čtení příspěvku:47 Sekund

Společnost Škoda Transportation představí ve středu plány na výrobu vlaků pro Lotyšské dráhy ve své v ostravské továrně. Akce se zúčastní lotyšský ministr dopravy Tālis Linkaits, prezident skupiny Škoda Transportation Didier Pfleger a výkonný ředitel Lotyšských drah Rodžers Jānis Grigulis.

Škoda Transportation, součást skupiny PPF, má více než 160letou tradici strojírenské výroby a patří mezi přední evropské výrobce vozů pro hromadnou dopravu. Nabízí jednopodlažní i dvoupodlažní vlaky, tramvaje, metro, trolejbusy či elektrobusy a pro všechny produkty zajišťuje servis. Vyrábí vlaky pro Česko, Slovensko, Lotyšsko i Estonsko, dále tramvaje pro sedm německých měst, například Mannheim a Bonn, i pro finské Helsinky a také pro Ostravu, Plzeň a Brno.

Škoda Transportation měla předloni zisk EBITDA 380 milionů korun, díky vyšší zakázkové náplni meziročně o 18,6 procenta vyšší. Tržby vzrostly o 11,3 procenta na 11,03 miliardy Kč.

Francouz Didier Pfleger byl novým předsedou představenstva a generálním ředitelem skupiny zvolen letos 14. února. Předtím pracoval v konkurenční firmě Alstom.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %