13/06/2021

Škoda Transportation vstupuje na trh autobusů, první objednala armáda ČR

Stránka navštívena: 1622
0 0
2 min read
Stránka navštívena: 1623
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 17 Sekund

Skupina Škoda Transportation, výrobce tramvají, vlaků, lokomotiv, vozů metra, trolejbusů a elektrobusů, vstupuje na trh dieselových autobusů. Prvních šest ryze dieselových vozů objednala česká armáda.

Hlavní části vyrobí sesterský závod v Turecku. Ministerstvo obrany nakoupí šest zájezdových autobusů Škoda D’COACH zhruba za 30 milionů korun. Po rozšíření nabídky vozidel vstupuje skupina touto objednávkou na evropský trh autobusů s dieselovým pohonem, řekla dnes ČTK viceprezidentka pro autobusovou mobilitu Tanya Altmannová.

Základní komponenty vyrobí turecký závod Temsa a v Plzni pak firma dokončí část interiéru, úpravu podle požadavků zákazníka a vizuální podobu vozu, uvedl mluvčí skupiny Jan Švehla. PPF jako 90procentní vlastník Škody Transportation loni v listopadu získal poloviční podíl v podniku Temsa, hlavním tureckém producentovi autobusů a lehkých nákladních aut.

“Nabízíme teď zákazníkům kompletní portfolio kolových vozidel pro městskou, příměstskou, meziměstskou i zájezdovou dopravu. Konkrétně od trolejbusů, klasických i parciálních, přes elektrobusy až po úsporné autobusy s dieselovým pohonem. K tomu navíc zajišťujeme zákazníkům i veškeré poprodejní služby,” dodala viceprezidentka.

Vozy dodá plzeňská Škoda Electric, dceřiná firma Škody Transportation a výrobce trolejbusů a elektrobusů, ve dvou zakázkách. Jde o 12 metrů dlouhé zájezdové autobusy s motorem DAF MX-11 o výkonu 330kW. Splňují normu Euro 6 a mají automatickou převodovku. První dva autobusy mají 51 míst, další čtyři vozy 44 sedadel. “Vozy Škoda D’COACH mají veškerou bezpečnostní a komfortní výbavu podle nejmodernějších standardů. Sedadla jsou uzpůsobena na dlouhé trasy a cestující tak budou mít maximální pohodlí,” uvedl Švehla. Ve výbavě je také kuchyňka, dvě lednice a velký zavazadlový prostor. Řidiči ocení adaptivní tempomat, dodal.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář