• 18/05/2022 22:37

Automobilka Stellantis bude ve svých vozidlech používat technologii Qualcomm

Nové Maserati Grecale Fuoriserie bude k vidění v Miláně v Itálii 31. března 2022. REUTERS/Flavio Lo Scalzo
Stránka navštívena: 63
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 18 Sekund

Automobilka Stellantis podepsala víceletou smlouvu na používání technologie Qualcomm nové generace připojených vozů ve své nabídce vozidel, uvedli společnosti ve čtvrtek. Čtrnáct značek Stellantis, včetně Peugeotu, Fiatu a Jeepu, bude od roku 2024 používat kokpit vozidla a 5G telematickou technologii Qualcomm, přičemž značka Maserati bude první z nich, uvedly společnosti, které hodnotu transakce nezveřejnily.

Generální ředitel společnosti Stellantis Carlos Tavares v prohlášení uvedl, že spolupráce pomáhá společnosti těsněji řídit celý dodavatelský řetězec elektroniky. Generální manažer Qualcommu pro automobilový průmysl Nakul Duggal agentuře Reuters řekl, že více výrobců automobilů spolupracuje přímo s výrobci čipů, než aby se jen spoléhali na své další dodavatele, kteří budou působit jako prostředník.

“Když se vrátíte byť jen o pár let zpět, bylo pro automobily docela neobvyklé dělat takové rozhodnutí,” řekl Duggal. “To je nyní mnohem běžnější.” Dodal, že nedávná akvizice společnosti Arriver, která se zabývá softwarem pro samořízení, od společnosti Qualcomm, dává jeho takzvanému „digitálnímu podvozku“ schopnost nabídnout kromě kokpitu a telematické technologie kompletní sadu asistencí řidiče a schopností samořízení. Ale dohoda se Stellantis tentokrát tuto novější nabídku nezahrnuje.

Qualcomm uvedl, že od chvíle, kdy v roce 2020 poprvé představil svůj asistenční a samořídící systém – nazvaný Snapdragon Ride – se objem jeho obchodů v automobilovém průmyslu loni zvýšil na 13 miliard dolarů ze 3 miliard dolarů v roce 2017.V prohlášení obě společnosti uvedly, že komunikační a informační a zábavní systémy pro Stellantis jsou navrhovány a konstruovány společně s technologickým gigantem Amazon.com a tchajwanskou výrobní společností Foxconn.

Reuters, foto Nové Maserati Grecale Fuoriserie bude k vidění v Miláně v Itálii 31. března 2022. REUTERS/Flavio Lo Scalzo

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %