• Pá. Srp 19th, 2022

Pražský dopravní podnik připravuje tramvajovou trať do Malešic, požádal o posouzení EIA

Kvě 1, 2022 , ,
Stránka navštívena: 191
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 22 Sekund

U malešické smyčky DPP plánuje povrchového parkoviště pro 133 aut v místě dnešního autobazaru.

Pražský dopravní podnik (DPP) požádal o posouzení vlivu na životní prostředí (EIA) pro tramvajovou trať, která má vést Počernickou ulicí a zajistit lepší napojení malešického sídliště na MHD. ČTK to zjistila z databáze EIA. Podle předložené dokumentace by DPP chtěl stavbu zahájit na začátku roku 2025 a dokončit ji na konci roku 2027, termín je však předběžný a může se změnit.

Plánovaná tramvajová trať do Malešic. Pramen: DPP/dokumentace EIA
Plánovaná tramvajová trať do Malešic. Pramen: DPP/dokumentace EIA

„Trať bude napojena na stávající tramvajovou trať ve Vinohradské ulici a ukončena bude kolejovou smyčkou na východním konci Počernické ulice před křižovatkou s ulicí Dřevčickou,“ stojí v dokumentaci. Délka kolejí má být 2,3 kilometru a podnik na nich plánuje šest zastávek.

Součástí záměru budou úpravy trati ve Vinohradské mezi zastávkami Vinohradské hřbitovy a Krematorium Strašnice, kde se budou nové koleje napojovat na stávající trať. U Dřevčické ulice a smyčky, kterou bude trať v Malešicích končit, pak DPP plánuje povrchového parkoviště pro 133 aut v místě dnešního autobazaru jako náhradu za 66 zrušených parkovacích stání v Počernické.

Praha připravuje i další tramvajové tratě. Nedávno DPP otevřel asi kilometrový úsek kolejí ze stanice Sídliště Barrandov do Holyně, který v budoucnu plánuje prodloužit do Slivence. Loni podnik dokončil smyčku na Zahradním Městě a prodloužení kolejí z Pražského povstání na Pankrác a před časem zahájil stavbu nové smyčky u stanice metra Depo Hostivař a trati z Modřan do Libuše. V létě chce město zahájit stavbu tratě na Dědinu a také budování mostu mezi Dvorci a Zlíchovem, který bude určen pro tramvaje, pěší a cyklisty.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Krajský úřad schválil propojení tratí na Lesné v Brně