• 19/05/2022 00:24

Siemens Mobility se stěhuje do Berlína-Adlershofu

Stránka navštívena: 59
0 0
Doba čtení příspěvku:49 Sekund

Berlín: Siemens Mobility chce přemístit svůj vývojový a výrobní závod v Berlíně-Treptowě do Adlershofu. Za tímto účelem je plánována nová budova na Wagner-Régeny-Straße ve Vědeckotechnickém parku Adlershof, jak ve středu oznámila společnost Siemens Mobility. Je naplánováno, že bude k dispozici v roce 2025. Na pozemek o rozloze 26 000 metrů čtverečních byla uzavřena nájemní smlouva na dobu 65 let mezi státem Berlín a společností BEOS AG, která je odpovědná za vývoj projektu stavby.

Siemens Mobility má v Adlershofu více než 25 let vývojové oddělení a přibližně 150 zaměstnanců. Oddělení má být integrováno do nové budovy. V nové budově bude v budoucnu pracovat kolem 1200 zaměstnanců.

„Společnost Siemens Mobility v Berlíně vyvíjí a vyrábí produkty pro udržitelnou mobilitu v železničním provozu po celém světě,“ řekla berlínská starostka Franziska Giffey. Společnost je v Adlershofu v dobré společnosti, například s Berlin Space Technologies a Helmholtz Zentrum Berlin. Plány společnosti v Adlershofu jsou pro Berlín milníkem jako místem pro další průkopnické technologie.

foto Realace GmbH

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %