• 06/07/2022 06:48

Noční nehoda autobusu MHD si vyžádala 11 zraněných

ByČTK

Čvn 1, 2021 , , , ,
Stránka navštívena: 3041
0 1
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 6 Sekund

Jedenáct lidí se v noci na úterý zranilo v Brně při havárii autobusu městské hromadné dopravy, který narazil do sloupu veřejného osvětlení. Tři utrpěli těžké zranění, řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Čtyřproudová komunikace byla v obou směrech uzavřená čtyři hodiny. Zprůjezdnit se ji podařilo krátce před půl čtvrtou ráno.

Nehoda se stala v městské části Komín v Kníničské ulici nedaleko komínské vozovny. „Autobus narazil do lampy, která je nahnutá,” uvedl mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš. Hasiči pomáhali vynášet z autobusu zraněné. Uvnitř cestovalo kolem 30 lidí.

„Ošetřili jsme 11 zraněných. Z toho tři byli zranění těžce a zbytek měl lehčí až středně těžká zranění jako úrazy hlavy nebo končetin,“ uvedla Bothová. Na místě podle ní zasahovalo sedm prostředků záchranářů včetně inspektora provozu.

„Požádali jsme o pomoc i dvě převozové sanitky. Pacienty jsme přepravili do čtyř brněnských zdravotnických zařízení,” řekla Bothová. Zranění skončili ve Fakultní nemocnici Brno, Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně, Vojenské nemocnici Brno a Úrazové nemocnici.

“Autobus z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci a naboural do sloupu elektrického vedení. Pracujeme s několika verzemi, z nichž jsou dvě takové, že roli mohla hrát zdravotní indispozice řidiče, popřípadě technická závada,” uvedl mluvčí policie Petr Vala.

Škoda je předběžně vyčíslena na 3,25 milionu korun.

Foto: ZZS JMK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %