28/07/2021

Některé vlaky od soboty opět zastavují jen na dolním nádraží nebo v Králově Poli

Stránka navštívena: 307
0 0
2 min read
Stránka navštívena: 308
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 22 Sekund

Brněnským hlavním nádražím nebudou od soboty projíždět některé vlaky kvůli stavební pracím mezi hlavním a židenickým nádražím. Některé vlaky tak kvůli tomu budou končit v Králově Poli, některé pojedou přes dolní nádraží. Bude jezdit také z minulosti známá posilová tramvajová linka P6 a autobus linky 61 bude zajíždět na dolní nádraží. Výluka potrvá do 2. srpna, vyplývá z informací, které zveřejnila společnost Kordis JMK.

Mezi královopolským nádražím a hlavním nepojedou rychlíky do Ostravy, rychlíky od Havlíčkova Brodu zastaví v Židenicích a budou začínat či končit na dolním nádraží. Výjimkou jsou čtyři spoje denně, které začnou či skončí na hlavním nádraží. Rychlíky od České Třebové budou jezdit normálně a navíc zastaví i v Židenicích.

Osobní vlaky na lince z Blanska přes Brno do Křenovic pojedou také po své trase, ovšem podle výlukového jízdního řádu. Vlaky, které jezdí ze Židlochovic do Tišnova, skončí cestu v Brně na hlavním nádraží, do Tišnova nedojedou, a vlaky mezi Břeclaví a Tišnovem pojedou přes dolní nádraží a hlavní vynechají.

Výluka se dotkne i některých vybraných spojů na dalších linkách, proto by se cestující měli dopředu seznámit s aktuální situací.

Spoje budou posíleny o šaliny

Mezi královopolským nádražím a hlavním lze využít kromě posilové linky P6 i tramvajové linky 1 a 6 a v úseku, kde jsou náhradou za vlak, v nich lze cestovat i s vlakovými jízdenkami.

Uzavírka začíná v sobotu i na frekventované silnici I/43 na sever od Brna u křižovatky se silnicí do Kuřimi. Kvůli opravě vozovky a novému dopravnímu značení bude průjezdný jen jeden pruh a doprava bude řízena semaforem, v případě potřeby policií. Vzhledem k intenzitě provozu lze čekat dlouhé kolony v obou směrech.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář