05/08/2021

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Stránka navštívena: 1796
0 0
2 min read
Stránka navštívena: 1797
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 21 Sekund

Praha – Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly dnes obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

“Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Šéf České pošty Roman Knap upozornil, že zákazníci pošty mohou v současnosti vyzvedávat balíky na více než pěti tisících pobočkách pošty a v externích Balíkovnách. “Přesto chceme jít v nabídce výdejních míst ještě dál. Spolu se Správou železnic nabídneme nezávislému provozovateli výdejních boxů lukrativní prostory, kde si lidé budou moci pohodlně a prakticky kdykoli vyzvednut svoji zásilku,“ podotkl Knap.

Výdejní místa balíků v zemi provozují i další firmy. Logistická společnost Zásilkovna nedávno zvýšila v Česku počet samoobslužných výdejních míst Z-BOX ze stovky na začátku letošního roku na současných 500. Vlastní výdejní boxy provozuje například i e-shop s elektronikou Alza nebo logistický operátor WeDo. Ten v současné době staví nový logistický areál u dálnice D1.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář