• Pá. Srp 19th, 2022

Mezi Brnem a Zlínem začne v pracovní dny jezdit nový zrychlený autobusový spoj

Čvn 3, 2022 , , ,
ČSAD Vsetin © vhdfoto.cz
Stránka navštívena: 97
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 40 Sekund

Mezi Brnem a Zlínem začne v pracovní dny jezdit nový zrychlený autobusový spoj. Zastavovat bude pouze ve Vyškově a v Kroměříži. Odjíždět z Brna bude v 16:50, příjezd do Zlína má v 18:37.

Od 12. června, kdy se změní jízdní řády, přibude o víkendech i nový večerní autobus spojující Vsetín se Zlínem. Ze Vsetína má odjezd ve 20:35, nazpět pojede ze Zlína ve 21:30, řekl dnes novinářům Martin Štětkář, jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED), která se v regionu stará o integrovanou dopravu.

V sobotu pojede nový spoj v 06:50 ze Vsetína do Slušovic, odkud se v 08:35 vrátí do Vsetína. Posílena bude sobotní doprava i na trase ze Zlína přes Hrobice do Slušovic. Některé málo využívané spoje naopak budou zrušeny. Jde například o autobus jezdící v neděli ve 20:00 z Rajnochovic do Podhradní Lhoty na vlakovou zastávku a zpět nebo některé odpolední spoje z Uherského Brodu do Újezdce nebo Šumic a zpět.

Obsazenost jednotlivých linek pracovníci společnosti KOVED průběžně sledují. „Na základě toho zhodnotíme, které už nejsou využitelné z hlediska tržeb, z hlediska potřeb. A tyto výkony využijeme k tomu, abychom napřímili některé linky a třeba zrealizovali spoj z Brna do Zlína,“ řekl Štětkář.

U některých spojů se chystají i drobné časové posuny v jízdních řádech. „Vycházíme tak vstříc požadavkům obcí i občanů kraje,“ uvedl jednatel. Novinkou je dále vznik zastávky Spytihněv, Kálavice nebo rozšíření počtu zastávek na znamení.

Do konce letních prázdnin musejí cestující kvůli opravě silnice počítat s dopravními omezeními v okolí Valašské Bystřice. „Od 12. června do 31. srpna bude linka 621 jezdící mezi Vsetínem, Valašskou Bystřicí a Rožnovem pod Radhoštěm rozdělena na dvě části. Část spojů bude jezdit mezi Vsetínem a Malou Bystřicí, druhá část spojů pak mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Valašskou Bystřicí,“ uvedl manažer marketingu společnosti KOVED Jan Malý.

Podobné články k tématu  Za horší MHD, díky radnici Brno-střed. Brno-střed sní o klidné pěší zóně

Všechny změny najdou cestující v jízdních řádech vyvěšených na zastávkách. S předstihem se s nimi lze seznámit i na webových stránkách Integrované dopravy Zlínského kraje.

foto VHDFoto.cz

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi