• 07/07/2022 03:09

Městský okruh v Brně v Žabovřeské se má začít stavět na podzim

ByČTK

Srp 18, 2020 , , ,
Stránka navštívena: 371
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 4 Sekund

Druhá část velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici v Brně se má začít stavět v září či v říjnu, uvedl na twitteru ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Silničáři mají nyní dvě nabídky od potenciálních zhotovitelů, přičemž levnější – za 2,03 miliardy – předložilo sdružení firem Eurovia, Hochtief a Subterra. V původní zakázce, kterou zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, zvítězilo stejné sdružení s cenou 1,95 miliardy korun.

Druhá etapa Žabovřeské zahrnuje komplikovaný úsek od křižovatky s ulicí Hlinky po Kamenomlýnský most. Kvůli rozšíření silnice ze dvou na čtyři pruhy je nutné prorazit tunel pro tramvaj, silnice také povede částečně nad řekou.

Směrem na jih už je okruh řadu let postavený, na severu letos stavbaři dokončí první etapu. Po kompletním dokončení okruhu v Žabovřeské ulici zmizí “špunt”, který způsobuje tvorbu kolon nejen v dopravní špičce.

Kvůli stavbě druhé etapy se počítá také s dvouletou výlukou tramvajového provozu mezi Pisárkami a zastávkou Stránského, kudy jezdí páteřní linka 1. Tramvaje budou jezdit odklonem přes Žabovřesky.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %