• 18/05/2022 02:38

V Helsinkách začala jezdit nová Škodovka

Stránka navštívena: 851
0 0
Doba čtení příspěvku:50 Sekund
Obyvatelé Helsinek si mohou vyzkoušet nejmodernější tramvaje z dílny Škoda Transportation. První tramvaj Škoda ForCity Smart Artic X54, vyrobená v našem finském závodě, už vozí první cestující mezi Market Square a Operou. Tramvaje usnadní každodenní mobilitu desítkám tisíc lidí. Reakce prvních cestujících jsou vesměs více, než kladné, některé extrémně nadšené. Řada fanoušků MHD a dopravy obecně sem začala jezdit ve velkém a fotit tuto novou Škodovku.
Obousměrná pětivozová tramvaj s kapacitou 214 cestujících je vhodná do chladného prostředí, kde je vysoká míra působení koroze a je zde vůbec poprvé kombinovaná nejpokročilejší vícečlánková konstrukce s plně otočnými podvozky.
Helsinský dopravní podnik HKL si objednal celkem 52 těchto tramvají ve dvou různých verzích: jedna pro městský provoz, druhá pro novou ztrať Raidej-Jokeri, která spojí Helsinki a město Espoo. Jde o kontrakt z konce roku 2016, letos v únoru HKL objednal 23 dalších tramvají. V případě zájmu je možné vložit další článek. Tramvaj je tak modulární a lze ji na přání dopravce zvýšit kapacitně.

foto: Miska Engström

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %