• 17/05/2022 03:47

Tallinn rozšiřuje svou objednávku – dalších 50 autobusů Urbino CNG se připojí k flotile plynových autobusů v hlavním městě Estonska!

ByAdmin

Led 28, 2022 , ,
foto Solaris Bus & Coach
Stránka navštívena: 110
0 0
Doba čtení příspěvku:3 Minut, 21 Sekund

Největší estonský provozovatel veřejné dopravy Aktsiaselts Tallinna Linnatransport (TLT), který poskytuje dopravní služby v estonské metropoli, si u Solarisu objednal 20 autobusů Urbino 12 a 30 Urbino 18 CNG. Tallinn se tak rozhodl uplatnit opci stanovenou ve smlouvě uzavřené v červenci 2021, v jejímž rámci již bylo zakoupeno 100 vozidel Solaris na plyn. Dodávky jsou naplánovány na září 2022 a po jejich dokončení bude po ulicích Tallinnu jezdit celkem 350 autobusů Solaris na plyn.

Solaris dosud dodal do Tallinnu přes 260 autobusů na CNG. Aktsiaselts Tallinna Linnatransport (TLT), provozovatel veřejné dopravy v estonské metropoli, objednává u výrobce šarže autobusů na CNG od roku 2019. Poslední zakázka z července 2021 byla na 100 vozidel, včetně 35 kloubových autobusů Urbino CNG, z toho přes 60 již bylo doručeno. Dne 26. ledna 2022 se TLT rozhodlo přistoupit k možnosti nákupu dalších autobusů, tj. 20 kusů Urbino 12 CNG a 30 kusů Urbino 18 CNG. Nová zakázka má být dokončena v září 2022 a její hodnota činí téměř 15 milionů eur.

“Samozřejmě je naším společným zájmem, aby veřejná doprava v Tallinnu byla ekologická, pohodlná a bezpečná. Proto jsme se před dvěma lety rozhodli investovat do plynových autobusů ao dva roky později byl vozový park TLT autobusů doplněn o 350 ekologických autobusy. Budeme schopni snížit emise CO2 o 25 tisíc tun ročně, což je srovnatelné s ročními emisemi oxidu uhličitého u 7 000 osobních automobilů se spalovacími motory. To je zvláště významné, protože v roce 2023 se Tallinn stane zeleným hlavním městem Evropy “ řekl místostarosta Tallinnu Andrey Novikov.

„Pořízením dalších 50 plynových autobusů Solaris v rámci opční smlouvy dosáhneme našeho cíle 70% obnovy vozového parku autobusů. Do konce letošního roku nahradíme autobusy staré generace novými, ekologickými a moderními vozidly. které splňují očekávání cestujících a jsou vhodné i pro osoby se zdravotním postižením. To je pro nás obzvláště důležité, protože letos v květnu uplyne 100 let od autobusové dopravy v Tallinnu a nové autobusy šetrné k životnímu prostředí budou znamenat začátek nové historie veřejné dopravy. , což je v kontextu zeleného hlavního města Evropy obzvlášť aktuální,“ uvedl Deniss Boroditš, předseda představenstva TLT.

Pokud spočítáme všechny dosud realizované zakázky, bude plynový park v Tallinnu tvořit 350 ekologických autobusů Solaris, včetně 195 12metrových a 155 kloubových autobusů. Za zmínku stojí, že letošní rok je pro dopravce velmi výjimečný – TLT slaví 100. výročí. Zelená vozidla tak budou velkým dárkem pro cestující z Tallinnu, jednoho z předních chytrých měst v Evropě.

„Nejprve bych rád co nejsrdečněji poblahopřál TLT k těmto impozantním 100 letům! Toto je úžasné výročí a jsem nesmírně potěšen, že v tomto výjimečném roce může naše společnost přispět k tomu, aby TLT dosáhla svého ambiciózního cíle, kterým je posílení veřejné dopravy v Tallinnu až o 350 autobusů na plyn. Rád bych poblahopřál k této obrovské a odvážné investici do moderní a ekologické městské dopravy. Ukazuje to velkou míru důvěry vůči nám, za kterou vám srdečně děkuji,“ řekl Petros Spinaris, člen představenstva Solaris Bus & Coach odpovědný za prodej, marketing a zákaznický servis.

Nově objednaná vozidla budou bez ohledu na jejich délku vybavena motorem o výkonu 235 kW uzpůsobeným pro využití stlačeného zemního plynu (CNG) jako paliva. Dodatečná funkce studeného startu usnadní startování motoru při velmi nízkých teplotách. Zásobníky CNG budou umístěny na střeše v přední části autobusu. U 12metrových autobusů budou mít nádrže celkovou kapacitu 1575 litrů, u kloubových autobusů 1875 litrů.

Obsluha opět zvolila vysoký standard výbavy pro prostor pro cestující i pro kabinu řidiče. V klimatizovaném interiéru autobusu budou cestující těžit z nejmodernějšího, komplexního informačního systému pro cestující, USB portů pro dobíjení mobilních zařízení a sledovacího systému pro zvýšení bezpečnosti. Autobusy budou navíc vybaveny systémem automatického počítání cestujících, couvacími senzory, systémem detekce požáru motoru a automatickým hasicím systémem s výstrahami zobrazovanými na panelu řidiče. Bezpečnost posílí plně uzavřená, pohodlná a ergonomická kabina řidiče, která je zvláště důležitá během pandemie. Dešťové a soumrakové senzory navíc pomohou řidiči při jízdě za nepříznivých povětrnostních podmínek.

Poprvé se vozidla Solaris vydala do hlavního města Estonska přesně před dvěma desetiletími. Kromě autobusů na CNG dodal Solaris do Tallinnu také bezemisní trolejbusy Trollino.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %