• 16/05/2022 23:28

2 roky výluky: Stavba VMO Tomkovo náměstí přeruší páteřní trolejbusové linky

Stránka navštívena: 85
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 22 Sekund

Přibližně na dva roky zásadně omezí cestující na páteřních trolejbusových linkách 25 a 26, které jezdí přes celé město. Díky pokračující výstavbě dvou částí velkého městského okruhu Tomkovo náměstí a Rokytova začnou velké změny v městské hromadné dopravě v Brně. Trolejbusy přestanou jezdit mezi náměstím a Karlovou ulicí. Stavbaři tam v květnu začnou bourat starý most přes řeku Svitavu, po kterém vede hlavní silniční tah v oblastí. Cestující budou muset přesednout do náhradních autobusů.

Dlouhodobé změny v městské hromadné dopravě odstartují poslední dubnovou sobotu. „Výluka je potřeba z důvodu nahrazení starého mostu přes Svitavu novým. Po dobu výstavby je nutné demontovat trolejové vedení a především provoz převedeme na mostní provizorium s menší nosností, které neumožňuje přejezd trolejbusů,” vysvětlil Robert Nedbálek z Ředitelství silnic a dálnic. Po celou dobu budou muset počítat nejenom cestující, ale i řidiči s kolonami a delší dobou jízdy, díky stavbě a nižní propustnosti komunikace.

“Trolejbusové linky 25 a 26 skončí v husovické vozovně. Na přelomu května a června pak přestanou jezdit i tam a pojedou, na provizorní konečnou Štefánikova čtvrť” sdělila mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Od Tomkova náměstí přes mostní provizorium cestující pojedou náhradní autobusy. Zajistí dopravu mezi Štefánikovou čtvrtí a Pálavským náměstím. Dopravce upraví autobusové spoje 53 a 57, které nebudou končit na Štefánikové Čtvrti, resp. linka 57 vybranými spoji na Provazníkové, kde se otáčí přes silnici do protisměru. Vinohradské a líšeňské sídliště obslouží trolejbusová linka 27 vyjíždějící ze Staré osady. Na tuto linku budou najíždět vozy z vozovny Slatina, odkud se natahují dráty do Líšně po ulici Jedovnická.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %