• 17/05/2022 03:12

Rusko varuje letecké společnosti, aby nesdělovaly údaje mezinárodním organizacím

Stránka navštívena: 67
0 0
Doba čtení příspěvku:53 Sekund

Moskva: Ruská Federální agentura pro leteckou dopravu (Rosaviatsiya) vydala memorandum, ve kterém varuje letecké společnosti země, aby nereagovaly na průzkumy zaslané mezinárodními organizacemi.  Rosaviatsiya informuje o možnosti přijímat formuláře/dotazníky od mezinárodních profesních svazů a asociací, včetně IATA, se zjevným cílem shromažďovat data o situaci letecké společnosti v kontextu tlaku sankcí na Ruskou federaci ze strany nepřátelských států. “ uvádí se v memorandu.

„V případě obdržení takového odvolání a přiloženého formuláře vás žádáme, abyste nesdělovali žádné informace o aktuální činnosti společnosti, jejím stavu a na výše uvedená odvolání nereagovali. Žádáme vás, abyste Rosaviatsiya o takových odvoláních okamžitě informovali.“ Memorandum je podepsáno Alexanderem Neradkem, šéfem Rosaviatsiya.

Zpráva přichází v době, kdy ruský letecký sektor nadále zažívá výrazný pokles v důsledku sankcí uvalených na zemi v důsledku ruské invaze na  Ukrajinu.

Mezinárodní lety ruských aerolinií se téměř zastavily kvůli uzavření vzdušného prostoru a nedostupnosti letadel , zatímco nedostatek součástí letadel si pravděpodobně vybere svou daň na vnitrostátních letech.  Ruské aerolinky a letiště mezitím propouštějí tisíce zaměstnanců. Plný rozsah finančního dopadu, který měla válka na ruský letecký průmysl, je zatím nejasný.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %