• 18/05/2022 03:00

Putin podepsal dekret o „znárodnění“ cizích letadel

Stránka navštívena: 86
0 0
Doba čtení příspěvku:47 Sekund

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret o podpoře civilního letectví, který umožní registraci práv na zahraniční letadla pronajatá ruskými společnostmi i vydávání národních osvědčení o letové způsobilosti k nim, informuje agentura TASS.

Změny zavedené v Leteckém zákoníku Ruské federace a řada právních aktů umožní ruským dopravcům ponechat si flotilu zahraničních letadel a umožní provoz letadel na vnitrostátních linkách. Certifikace civilních letadel bude probíhat za účasti certifikačních center a výzkumných laboratoří, jejichž požadavky upřesní Ministerstvo dopravy.

Vyhláška dále počítá s posunutím termínu certifikace technických prostředků zajišťujících bezpečnost dopravy na 31.12.2023. To podle zákonodárců „umožní subjektům dopravní infrastruktury přerozdělit finanční prostředky nezbytné k provedení certifikačního řízení“.

Zdůvodnění vyhlášky také zdůrazňuje, že zavedené změny, doslova řečeno „znárodnění“, pomohou zmírnit dopady sankcí uvalených na ruské dopravce zeměmi Evropské unie , Velkou Británií a Spojenými státy.
Větší problémy tak budou mít pronajímatelé letadel se dostat ke svým letadlům. Rusku to také navždy zavře dveře k výrobcům letadel z Evropy a Ameriky.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %