• 27/05/2022 04:52

Italská ITA pronajme letadla od AerCap

foto Airbus
Stránka navštívena: 72
0 0
Doba čtení příspěvku:56 Sekund

Italský operátor ITA Airways uzavřel se společností AerCap formální smlouvu o pronájmu 12 letadel Airbus, včetně dvojice A330neo. Dohoda se vztahuje na 10 A320neo kromě dvou dálkových twinjetů. AerCap uvedla, že letadla jsou naplánována na dodání nové letecké společnosti – která zahájila provoz loni v říjnu – v průběhu let 2023-24. Zatímco Airbus dříve neuváděl AerCap jako zákazníka A330neo, pronajímatel získal amerického konkurenta GECAS, který měl na objednávku 12 A330-900.

Technologický ředitel ITA Francesco Presicce řekl, že uvedení letadla jsou „dokonale v souladu“ s plánem flotily letecké společnosti. Dopravce již dříve stanovil strategii modernizace flotily, která se soustředila na řadu typů Airbusů na dlouhé a krátké vzdálenosti. ITA již dohodla s pronajímatelem AerCap pevnou objednávku na 28 letadel.

„Tato dohoda se společností AerCap představuje další krok v naší strategii budování nového leteckého parku šetrného k životnímu prostředí se špičkovými technologiemi, které optimalizují efektivitu, kvalitu služeb a výrazně sníží dopad na životní prostředí,“ dodává Presicce. „ITA staví do centra své strategie nejlepší služby zákazníkům se silným zaměřením na udržitelnost. Spolupráce s AerCap nám umožňuje zlepšit nákladovou efektivitu v rámci naší flotily“, uvádí společnost v tiskovém prohlášení.

foto Airbus

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %