• 07/07/2022 04:24

Dopravní podnik v Brně je připraven kvůli šíření omikronu omezovat spoje

ByČTK

Led 14, 2022 , ,
Stránka navštívena: 608
0 0
Doba čtení příspěvku:56 Sekund

Brněnský dopravní podnik je připravený, že by mohl mít v karanténě velké množství zaměstnanců kvůli variantě koronaviru omikron. Jelikož by však souběžně došlo k onemocnění velké části obyvatel, tedy i cestujících, a snížení poptávky po cestování, sáhl by k omezení spojů. V podniku je 80 procent zaměstnanců očkovaných, proto vedení neočekává dramatický dopad na poskytování svých služeb a věří, že nebude potřeba využít krizový scénář, řekla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Zatím má podnik s 2600 zaměstnanci nakoupeno 3 500 testů a příští týden očekává dodávku dalších 15.000. Od pondělí se musejí všichni zaměstnanci testovat povinně vždy v pondělí a ve čtvrtek po dobu tří týdnů, aby se epidemie omikronu šířila pokud možno pomaleji a pozitivně testování zůstávali doma. Zaměstnanci se budou testovat přímo na pracovišti. „Výsledky budeme evidovat elektronicky ve speciální aplikaci, abychom měli pro sebe i pro případnou kontrolu hygieniků přehled o dodržování frekvence testování,” uvedla Tomaštíková.

Varianta omikron nyní už tvoří drtivou většinu nových nákaz v zemi. V nemocnicích zatím pacientů s covidem mírně ubývá. Vláda se nyní připravuje na situaci, kdy může podle některých modelů onemocnět denně okolo 50 tisíc lidí.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %