• 04/07/2022 02:21

Česká spořitelna chce v Brně odhadem za 1,5 miliardy vybudovat stovky bytů

Stránka navštívena: 113
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 0 Sekund

Česká spořitelna plánuje v Brně ve spolupráci s městem vybudovat stovky bytů odhadem za 1,5 miliardy korun. Byty by měly být na pozemcích města v oblasti Západní brána.

Byty by měly sloužit nájemnímu bydlení například pro lékaře, učitele nebo policisty a mladé rodiny, přičemž nájemné by mělo být oproti tržnímu nižší až o 25 procent.

Západní brána je připravená a po podpisu memoranda by mohla Česká spořitelna začít chystat projekt. „U podobných projektů je zkušenost, že projekční činnost trvá dva roky. Pokud vše půjde bez problémů, za dva a půl roku by se mohlo začít stavět,“ uvedl primátorčin náměstek Jiří Oliva (ČSSD).

Česká spořitelna chce v ČR budovat projekt dostupného bydlení po vzoru Vídně, kde její mateřská společnost Erste bank postavila už přes 10 tisíc dostupných nájemních bytů. Za tímto účelem založila Česká spořitelna dceřinou společnost Dostupné bydlení České spořitelny, kde je ředitelem Marek Blaha.

„Město poskytne pozemky, my budeme investor, který to vystaví. Následně za snížené nájemné o 20 až 25 procent budou byty sloužit pro sestřičky, mladé lékaře, učitele, policisty, hasiče a tak dále,“ dodal Blaha. Byty tak vzniknou ze soukromých financí bez nároku na peníze ze strany města. Konkrétní nájemníky pak bude vybírat město.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %