• Út. Srp 16th, 2022

BusLine opět zrušil desítky spojů v Pardubickém kraji. Prázdninový provoz situaci nezlepšil

Stránka navštívena: 76
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 23 Sekund

Téměř devadesát autobusových spojů v pondělí v Pardubickém kraji zrušila společnost BusLine, uvedl krajský organizátor dopravy firmy Oredo Petr Moravec. Dopravci se tak kvůli dlouhodobému problému s nedostatkem řidičů nepodařilo obnovit všechny objednané spoje v kraji. Během léta přitom mělo dojít ke zlepšení situace, ani s prázdninovým jízdním řádem se ale počet zrušených autobusových spojů nesnížil.

Podle Moravce v první prázdninový den nevyjel obdobný počet spojů jako v pondělí. „Opět bohužel přetrvávají problémy, musíme to analyzovat a řešit. Nevíme, co je příčinou, protože firma tvrdila, že s řidiči to nebude o prázdninách tak hrozné, ale je zřejmé, že ten nedostatek je daleko větší,“ řekl vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Ladislav Umbraun.

Od 12. června v kraji jezdí noví autobusoví dopravci, kteří vzešli ze soutěže, hejtmanství má s nimi smlouvy na deset let. Společnost BusLine získala Orlickoústecko, Lanškrounsko, Jevíčsko a Litomyšlsko. V prvních dnech činily výpadky až dvě stovky spojů denně, minulý týden se jejich počet snížil na šedesát až osmdesát. Firmě se nepodařilo převzít část řidičů po předchozím dopravci.

„Pořád bojujeme s nedostatkem řidičů, nepodařilo se jej eliminovat. Věřím, že se to pomalu zlepší, ale kdy se to dostane do normálního stavu, nedokážu říct. Sám jsem čtrnáct dní jezdil, není to jednoduché,“ řekl ČTK ředitel pro Pardubický kraj Jakub Hanzlík z firmy BusLine.

Firmu kvůli výpadkům čeká pokuta

Pardubický kraj chce firmě zatím odebrat platbu ze jeden měsíc. Kromě toho bude muset zaplatit pokutu podle uzavřené smlouvy.

Kromě BusLine přepravní služby v kraji ještě zajišťují firmy Umbrella Services, ZDAR, Arriva autobusy a Car Tour. V jejich oblastech se závažné problémy nevyskytly. Pardubický kraj věří, že v září se již podobné potíže u firmy BusLine neobjeví.

Podobné články k tématu  Na rekonstruované trati u Šumperka vzniká nový, výrazně delší most

foto David Taneček, ČTK

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi