10/05/2021

Brno chystá opravu Mendláku. Náměstí projde rekonstrukcí za desítky milionů

Stránka navštívena: 154
0 0
2 min read
Stránka navštívena: 155
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 6 Sekund

Brno: Brno chystá úpravu Mendlova náměstí s odhadovanými náklady 42 milionů korun. Práce by měly být hotové do léta roku 2022, kdy město oslaví 200 let od narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Novinářům to řekla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Náměstí podle ní potřebuje větší změnu, na kterou ale nyní není čas. Připravované úpravy kompletní proměnu lokality nezablokují.

Radní vybrali společnost, která připraví projektovou dokumentaci a potřebné průzkumy. Za sedm měsíců by měla vzniknout projektová dokumentace pro vydání společného povolení stavby a pro samotné provedení stavby. „Na náměstí díky pracím přibude prostor pro pěší, umožníme bezbariérový pohyb a dojde ke kultivaci prodejního místa,” uvedl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

Výsadba nových stromů a lepší hospodaření s vodou

Podle něj se také vysadí nové stromy a provedou se opatření, aby se lépe hospodařilo s vodou. Práce na předláždění povrchů a dalších věcí se budou koordinovat s přeložkou parovodu, kterou příští rok v místě plánují Teplárny Brno. Otevření náměstí by se mělo krýt s oslavami dvoustého výročí narození Mendela, který v Brně působil.

Brno plánuje v budoucnu celkovou proměnu náměstí. „Mendlovo náměstí je jedním z dopravních uzlů ve městě, který využívají tisíce lidí. K tomu, aby byl tento prostor funkční a reprezentativní, jsme si nechali vypracovat studii možných změn. Chystané opravy však nezablokují budoucí komplexní proměnu lokality,” dodala Vaňková.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Napsat komentář